Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 вересня 2019 року Октябрським районним судом м.Полтави ухвалено вирок під головуванням судді Січиокно Т.О., яким засуджено громадянку П. за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі,), ч. 2 ст. 311 КК України (незаконне придбання, зберігання прекурсорів у великих розмірах, повторно, з метою їх збуту) до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 1 місяць.
Дослідивши обставини справи, надавши правову оцінку кожному доказу окремо, суд встановив, що громадянка П. тривалий час незаконно придбавала та зберігала за місцем свого проживання з метою збуту прекурсори у виді ангідриду оцтової кислоти, у великих розмірах, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлено заходи контролю.
З метою забезпечення безперешкодного здійснення запланованої злочинної діяльності, направленої на незаконне придбання та зберігання прекурсорів з метою їх збуту та гарантування надалі не виявляти зазначених вище протиправних дій, громадянка П. звернулася до одного з працівників правоохоронного органу, як до службової особи, з пропозицією надати йому неправомірну вигоду в розмірі 5000 грн., щомісячно, за невчинення ним, з використанням службового становища, в її інтересах дій, направлених на виявлення, документування та припинення її злочинної діяльності.
З цією метою, 28 листопада 2017 року, у вечірній час, вона прибула до приміщення ГУ НП в Полтавській області, де у службовому кабінеті, надала працівнику правоохоронного органу неправомірну вигоду у виді грошових коштів у сумі 5000 грн. за забезпечення безперешкодного здійснення нею запланованої злочинної діяльності, зазначеної вище, після чого була затримана.
При призначенні покарання суд врахував, що після виявлення першого епізоду злочинної діяльності, громадянка П. належних висновків для себе не зробила, а продовжила вчиняти тотожні злочини, джерело отримання прекурсорів для їх збуту не повідомила, при цьому почала підшукувати спосіб для забезпечення безперешкодного здійснення запланованої нею даної злочинної діяльності, направленої на незаконне придбання та зберігання прекурсорів, з метою їх збуту та гарантування їй надалі не виявляти зазначених вище протиправних дій, чим вчинила корупційний злочин.
Одночасно суд врахував вік обвинуваченої та її слабкий стан здоров’я.
Вирок законної сили не набрав та може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Детальніше зі змістом вироку можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/84425946.
Прес-служба суду